Богослужіння в день пам’яті преподобного Іова Манявського

11 січня 2020 року, Український  Афон в Карпатах, Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир вшановує пам’ять засновника Великого Скиту (1611 р.) преподобного Іова Манявського.

Народився преподобний Іов у Тисмениці на Прикарпатті. Сім’я, в якій народився преподобний Іов (в миру Іван) була досить заможною, але потяг до чернечого життя та усамітнення в молодого юнака був досить сильним. Одного разу він зустрівся в Острозькій Академії із афонським ченцем і його розповідь настільки вразила молодого Івана, що той невдовзі вирушив на святу гору Афон.

Тут, на афонській горі, Іван Княгиницький приймає чернецтво з іменем Єзекиїль. Через деякий час, а саме в 1598 р. чернець Єзекиїль із афонськими монахами прибуває в Україну для збору милостині, де на запрошення Львівського єпископа Гедеона Балабана, почав відроджувати чернече життя в Унівському, Дерманському, а потім і в Угорницькому монастирях. Згодом приймає велику схиму з іменем Іов. Подвиг схимонаха був величним. Він багато працював та постійно перебував у паломницьких подорожах.

Преподобний Іов Манявський є небесним покровителем Манявської обителі, бо святий провів тут немало років свого чернечого життя. Святі мощі цього подвижника, а також прп. Феодосія Манявського перебувають під спудом в Соборному Храмі обителі і оберігають святу обитель.

В день пам’яті преподобного Іова Богослужіння в Соборному храмі Воздвиження Хреста Господнього очолив настоятель Українського Афону Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. Архипастирю співслужив  благочинний обителі архимандрит  Герасим, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької єпархії архимандрит Феогност, братія монастиря а також священослужителі Івано-Франківсько-Галицької, Львівської та Дрогобиццької єпархій Православної Церкви України. Після співу запричасного стиха проповідь про життя прп. Іова Манявського виголосив архимандрит Феогност.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *