Настоятель монастиря митрополит Іоасаф, звершив вечірню з чином прощення в Великоскитській обителі

1 березня 2020 року, в Неділю сиропусну – спогад Адамова вигнання з раю (Прощена неділя), Високопреосвященнійший митрополит Івано-Франківський і Галицький ІОАСАФ, настоятель Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, молився за вечірньою та очолив чин прощення в Борисо-Глібському Храмі Великоскитської обителі.

Чин Прощення виник у єгипетських ченців, які, йдучи в пустелю для молитовного подвигу, просили прощення і прощали один одного.

Перед настанням Великого посту, щоб підсилити подвиг молитви і підготуватися до світлого свята Великодня, ченці розходилися по пустелі на всі сорок днів посту. Пустеля, як відомо, повна небезпек. Деякі з них вже не поверталися назад: хтось був роздертий дикими звірами, інші гинули в млявій  пустелі.

Саме тому, розходячись, щоби  зустрітися тільки на Великдень, ченці просили один в одного прощення за всі вільні або мимовільні образи, як перед смертю. І звичайно, самі від душі прощали всіх. Вони, прощалися один з одним. Кожний  розумів, що їх зустріч напередодні Великого Посту може виявитися останньою.

Для цього, існував Чин Прощення: «щоб бути примиреним з усіма і, завдяки цьому, з Самим Богом». З плином часу ця традиція стала загальноцерковною».

Після відпусту вечірньої настоятель Українського Афону митрополит ІОАСАФ виголосив проповідь, в завершення якої уклінно попросив вибачення в отців-монахів і віруючого народу, а також владика ІОАСАФ прочитав молитву на початок Великого посту.

За традицією учасники богослужіння попросили один в одного пробачення.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *