Нічне Богослужіння, Великої Суботи

18 квітня 2020 року, в ніч Страсної Суботи або як її ще називають Велика, в Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі звершилась Утреня з погребінням та Літургія святителя Василія Великого, яку очолив настоятель і священоігумен Великого Скиту, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф.

“Велика субота – субота Страсного тижня, присвячена спогадам про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих праведників, а також приготуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено перед пасхальною радістю”.

За літургією митрополиту Іоасафу співслужила всечесна братія Українського Афону.

На закінчення богослужіння, митрополит Іоасаф прочитав молитву на благословення хліба та вина, адже у цей день в храмах перед відпустом Літургії за давнім звичаєм звершується благословення хлібів і вина в пам’ять про те, що древні християни після богослужіння Великої Суботи до пасхальної утрені залишалися в храмі та підкріплювали свої сили куштуванням цих освячених дарів. Уставне Богослужіння яке почалося напередодні опівночі в 22 год 00 хв  завершилось в 02 год 30 хв.

 

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *