Митрополит Іоасаф звершив читання акафісту преп. Іову та Феодосію Манявським. Відео.

3 квітня 2020 року, настоятель та священоігумен Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив Акафіст преподобним Іову та Феодосію Манявським.

«У п’ятницю перед Різдвом Христовим, 4 січня 1621 року, перебуваючи в пості і молитві в Скитку, Іов тяжко захворів, та, відповідно до звичаю, незважаючи на хворобу, він відмовився від різної їжі. У середу (в день пам’яті святого Стефана) до нього прийшли ченці, які запричастили його святими Дарами і освятили єлей, але не змогли вмовити повернутися в обитель. Уночі старець змінив свою думку і вранці, на світанку, відправив по ігумена і попросив, щоб і ще за життя перевезли його в обитель. На санях блаженного старця перевезли до обителі, де ігумен помістив його у своїй келії і наказав читати над ним Євангеліє.

У п’ятницю рано, 11 січня, причастився ще раз Святими Дарами, а увечері того дня віддав великий подвижник із молитвою на устах Богові праведного свого Духа. В неділю, 13 січня, ченці похоронили дорогого свого вчителя у притворі Собору справа від входу.

По великих трудах і найвищих успіхах, увінчаних подвигами, упокоївся Феодосій, ігумен Велико-Скитського Манявського монастиря 7 жовтня 1629 року, переживши свого учителя на 8 років. Тіло його поховали ченці у притворі Собору, біля чесних мощей Іова, і накрили спільний гріб обох перших засновників монастиря великою плитою з мармуру. Патріарший трираменний Хрест ділить мармурову плиту, яка і донині стоїть».

Владиці-митрополиту співслужив благочинний монастиря архимандрит Герасим, настоятель Спасо-Преображенського Скиту Українського Афону ієромонах Амфіолохій та всечесна братія Українського Афону в священичому сані.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *