Ікона “Ігуменя Манявська”

У 1652 році Скит, як і увесь край, охопила морова язва. Померло дуже багато.людей, та монахів. У молитвах ченців ревно благали Господа про помилування. І ось 22 грудня ієромонахові Філарету з’явилася Пресвята Богородиця у багряній мантії, яка увійшла через святі врата в монастир до Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці і тут зупинившись, сказала: «Вже припиниться пошесть. Покайтеся та живіть, як велить правило монастирське.» Після цих слів Пресвята Богородиця увійшла в Царські врата, з цього дня страшна пошесть припинилася.

На пам’ять про це з’явлення в монастирі зберігається ікона Пресвятої Богородиці «Ігуменя Манявська».

На  Різдвяні свята 2008 року, незважаючи на великий мороз, який сягав до 30 градусів у Соборному храмі, ікона замироточила: Пресвята Богородиця попереджала про лихоліття, яке наближалося, –  повінь.

На Стрітеня Господнє 2012 року ікона знову замироточила: Мати Божа застерігає нас від бездумних наших вчинків. Як 350 років, так і тепер Пресвята Богородиця призиває нас до покаяння.

Будучи певними у своїй православній вірі, маючи тверду надію на спасіння, безмежно люблячи Бога, і сьогодні ми повинні бути гідними послідовниками своїх далеких предків.