Новини

Богослужіння в 18-ту неділю після П’ятидесятниці

24 жовтня 2021 року, у 18-ту неділю після Зішестя Святого Духа на Апостолів, коли Православна Церква вшановує пам’ять святих отців VII Вселенського собору, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив недільну Літургію свт. Іоана Золотоустого в Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

За Богослужінням Його Високопреосвященству співслужив намісник Українського Афону ігумен Іоасаф та монаше духовенство. Проповідь перед причастям вірних виголосив ієромонах Меркурій.

Після відпусту Богослужіння Архипастир подякував парафіянам Великоскитської Обителі за спільну молитву та закликав на всіх Боже благословення.

Богослужіння в дванадесятий празник – “Преображення Господнє”

19 серпня Свята Православна Церква відзначає одне з дванадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. В народі його називають Яблучним або Другим спасом.

Свято встановлене у пам’ять преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангелисти – Матфей, Марко і Лука. Як описують Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів – Петра і братів Заведеєвих, Якова та Іоана, вирушив з Кесарії Филипової в межі Галилеї. Піднявшися на гору Фавор, що підноситься над пагорбами Галилеї, Ісус став молитися а  апостоли стомившись заснули, як сказано в Євангелії: «Петро та брати Заведеєві були зморені сном». Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло, як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід.  А апостолів осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: «Це – Син Мій улюблений, у Ньому Моє благовоління».

Цього дня митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив святкову Божественну Літургію в Соборі Великого Скиту, Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

Разом з Його Високопреосвященством за службою Божою молився благочинний Святої Обителі ігумен Іоасаф,  духівник скиту архимандрит Софроній та духовенство монастиря в священничому сані.

Після відпусту Літургії владика-митрополит Іоасаф звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом, в якому доніс до віруючих духовний зміст сьогоднішнього Євангелія. На завершення Високопреосвященнійший Владика освятив принесені в подяку Богові прихожанами та паломниками плоди яблук, винограду, мед та інші плоди.

Богослужіння 8-мої неділі після П’ятидесятниці

15 серпня 2021 р. Б., у неділю перед Преображенням Господнім, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф звершив Божественну літургію Іоанна Золотоустого в Соборному храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря.

Його Високопреосвященству співслужив благочинний Українського Афону ігумен Іоасаф та монаше духовенство у священичому сані.

Цього дня до Святої Монашої Обителі прибули паломники з міста Одеси які прибули разом з протоієреєм Анатолієм Курінковим, настоятелем храму святого Андрія Смоленського, та паломники з храму святого архистратига Михаїла, села Станькова Калуського району, настоятелем якого є протоієрей Іоан Тимків.

Проповідь перед причастям вірних виголосив ігумен Іоасаф.

На завершення богослужіння владика Іоасаф виголосив повчальне слово, в якому розкрив суть сьогоднішнього недільного Євангелія та Благословив паломників.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям, після чого братія монастиря звершила чин Панагії.

Владика Іоасаф очолив Богослужіння у неділю 6-ту після П’ятидесятниці

01 серпня 2021 року, у 6-ту неділю після Пятидесятниці, коли Свята Церква вшановує пам’ять святих отців шістьох Вселенських соборів, митрополит  Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив недільне Богослужіння у Великоскитському Хрестовоздвиженському чоловічому монастирі.

За Службою Божою Архипастирю співслужив благочинний обителі архимандрит Герасим, канцлер Івано-Франківськ-Галицької Єпархії ігумен Іоасаф, монаше духовенство монастиря а також протодиякон Димитрій Луцак.

Разом з священослужителями помолитися до Господа нашого Ісуса Христа прийшла велика кількість прихожан обителі, а проповідь, з благословення Владики, виголосив архимандрит Герасим.

Після відпусту служби Божої митрополит Іоасаф звернувся з повчальним словом, в якому розкрив суть сьогоднішнього  недільного Євангелія, після чого братія звершила чин Панагії.

 

Богослужіння в 4-тю неділю після П’ятидесятниці

18 липня 2021 року, в четвертю неділю після Зішестя Святого Духа на Апостолів, коли Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Афанасія Афонського.

Святкове богослужіння в Соборному храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря очолив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф настоятель древньої святині.

Його Високопреосвященство співслужили канцлер Івано-Франківсько-Галицької єпархії ігумен Іоасаф, скитоначальник Спасо-Преображенського Скиту ієромонах Амфілохій, скитоначальник Свято-Михайлівського чоловічого Скиту ієромонах Феодот та братія монастиря в священничому сані.

На малому вході Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф возніс у сан Ігумена скитоначальників ієромонаха Феодота та ієромонаха Амфілохія.

Перед причастям вірних проповідь, з благословення священноігумена і настоятеля монастиря митрополита Іоасафа, виголосив ігумен Амфілохій.

Після відпусту служби Божої владика-митрополит звернувся до вірян з повчальним словом, в якому наголосив на сьогоднішній неділі.

Торжественне Богослужіння закінчилось чином Панагії.

Блаженнійший митрополит Епіфаній звершив Божественну Літургію в Манявському монастирі

7 липня 2021 року, на запрошення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа  в день Різдва Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, та пам’яті преподобних Іова (1621) та Феодосія (1629), Манявських, на прощу до Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря прибув Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній щоби разом з братією обителі та багатотисячною кількістю віруючих розділити радість торжества і поклонитися преподобним Іову і Феодосію.

Схимонах Іов за промислом Божим прийшов на Святу гору Афон, де, побачивши аскетичне життя афонських старців, прийняв рішення стати ченцем. Повернувшись на короткий час додому та роздавши все своє майно убогим, Іов знову прийшов на Афон, де прийняв чернечий постриг з іменем Ієзекиїл.

Протягом дванадцяти років він здійснював чернечий подвиг на Святій Афонській Горі, а почувши про укладення Берестейської унії преподобний Іов запалився ревністю в утвердженні православ’я на рідних землях і повернувся зі Святої гори на Прикарпаття, оселившися в пустинному місці біля Батерсового потоку, де пізніше заклав Великий Манявський Скит, Український Афон.

Після відходу преподобного отця Великоскитського Іова в небесні оселі, ігумен Феодосій продовжував благочестиво керувати життям братії. Облаштувавши  не тільки життя своєї обителі, а й багатьох монастирів Київської митрополії, преподобний Феодосій в 1629 році із миром відійшов до Господа, а тіло його було покладене поруч із чесними останками його наставника преподобного Іова.

Напередодні святкового дня, близько 12.00 год., до Манявської обителі Хресним ходом з усіх навколишніх областей почали прибувати прочани, а в 16.00 год. розпочалося урочисте Всенічне бдіння яке з благословення настоятеля монастиря, митрополита Іоасафа, в Соборному Храмі обителі очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

7 липня в Хрестовоздвиженському монастирі богослужіння звершувалися у трьох Храмах обителі – перша Літургія звершувалась опівночі в Соборному храмі монастиря, друга Літургія в 7 год., в Свято-Духівському храмі, а третя Літургія в 09.00 год. – яку очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Першоієрарха і Блаженнійшого Отця Української Православної Церкви супроводжував настоятель монастиря митрополит Іоасаф а при вході в Манявську обитель під час передзвонів Блаженнійшого Владику зустріли діти-вихованці недільної школи, які привітали Предстоятеля віршами та піднесли Блаженнійшому Владиці коровай. Благочинний обителі архимандрит Герасим привітав Його Блажентво та запросив очолити Божественну літургію. Богослужіння було відслужене у літній каплиці на честь преподобних Іова та Феодосія Манявських.

За святковою божественною літургією Його Блаженству співслужив митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Галицький Андрій, настоятель Хрестовоздвиженського монастиря митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Луцький і Волинський Михаїл митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архиєпископ Чернівецький і Хотинський Герман, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, єпископ Коломийський вікарій Івано-Франківської єпархії Павло, благочинний архимандрит Герасим, братія Українського Афону, духовенство Івано-Франківсько-Галицької єпархії та інших єпархій УПЦ ПЦУ.

З нагоди такого великого свята, як для всього православного люду так і для Українського Афону, до Великоскитської Хрестовоздвиженської обителі прибула велика кількість паломників. Верениця автомобілів розтягнулася на п’ять кілометрів, від монастиря, через село Маняву і впродовж села Маркова. Багато прочан прийшло Хресним Ходом з Снятинщини, Коломийщини, Івано-Франківська а також різним транспортом приїхали на свято до обителі з Кропивницького, Одещини, Чернігівщини, Дніпровщини, Волині, Чернівеччини та багатьох інших областей України. Братія обителі отримала в цей святочний день велике утішення.

За богослужінням також молились голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, їхні заступники, голови районних державних адміністрацій, представники політичних і громадський організацій, військовослужбовці, воїни АТО.

На закінчення богослужіння Його Блаженство митрополит Епіфаній прочитав молитву Іову та Феодосію Манявським після чого привітав усіх православних України з святом Різдва Хрестителя Господнього Іоана а братію монастиря з днем пам’яті преподобних отців Манявських Іова і Феодосія, а також зупинився на важливих питаннях сьогодення України і життя Церкви. Митрополит Іоасаф подякував Блаженнійшому Владиці за спільну молитву.

Богослужіння в неділю Всіх святих

27 червня 2021 року, у першу неділю після П’ятидесятниці, Православна Церква відзначає пам’ять Всіх святих, усіх шанованих Церквою святих – як канонізованих, так і тих, хто залишився невідомим за життя.

Житія святих дають нам безліч прикладів праведного життя, це зразки життів, які прийняли Господа і стали прикладом для інших. Вони навчають нас тому, що Божа благодать дарована усім, важливо лише її прийняти та відгукнутися на Господній заклик.

Ця неділя — унікальний день, адже День Ангела святкує кожен із нас. Це – Неділя Всіх Святих.

Цього дня недільне Богослужіння в Соборі  Великоскотського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря, очолив настоятель і священноігумен, Високопреосвященіший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. За богослужінням владиці-митрополиту співслужили благочинний Українського Афону архимандрит Герасим, братія монастиря в священному сані та настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці протоієрей Михаїл Бигар села Ясени Чернівецької області.

Разом з священослужителями помолитися до Господа нашого Ісуса Христа прийшла велика кількість паломників та прихожан обителі.

Перед причастям вірних, з благословення Владики, проповідь виголосив ієромонах Варлаам.

Після відпусту служби Божої митрополит Іоасаф звернувся до вірян з повчальним словом, після чого братія звершила чин Панагії.

 

Богослужіння з нагоди ікони Божої Матері “Ізбавитильниця”

25 червня 2021 року, у п’ятницю після свята П’ятидесятниці, Зішестя Святого Духа на Апостолів, братія Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря молитовно вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Ізбавительниця».

Великою святинею нашого Прикарпатського краю є чудотворний образ Божої Матері «Ізбавительниця» яка знаходиться у Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі – села Манява, Богородчанського району, Івано-Франківської області.

Чудотворна Манявська ікона Божої Матері «Ізбавительниця» є великою святинею нашого Прикарпатського краю та була написана на Афоні в 1788 р. В п’ятдесяті роки по провидінню Божому чудотворна ікона була передана архімандриту Філагрію (Камінському) який оберігав святину до глибокої своєї старости. Перебуваючи в роздумах і молитві старець роздумував кому її передати на зберігання, але уві сні з’явилась йому сама Пресвята Цариця і звеліла передати ікону до Українського Афону. Було зрозуміло, що святиня обрала для себе домівку, але де вона – чернець не знав. Та згодом довідався, що з давніх-давен Українським Афоном, Новим Ватопедом називали Великоскитський Хрестовоздвиженський манявський чоловічий монастир.

У 2003 році архимандрит Філагрій передав ікону до Українського Афону і з того часу ікона Божої Матері незмінно перебуває в Великоскитському Хрестовоздвиженському манявському чоловічу монастирі, а тисячі паломників звертаються до Небесної Цариці з благанням про зцілення, та з надією знайти відповіді на важкі питання, які годі розв’язати розумом, але цілком можливо – духом, у глибокій вірі.

У святковий день службу Божу очолив настоятель Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря митрополит Іоасаф, якому співслужив канцлер єпархії ігумен Іоасаф, благочинний обителі архимандрит Герасим, благочинний Снятинського деканату  протоієрей Михайло Марусяк, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької Єпархії, архимандрит Феогност з братією монастиря та численним духовенством з різних Єпархій Православної Церкви України.

За Літургією співав священничий хор Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська під керівництвом настоятеля Собору протоієрея Іоана Телятинського.

В цей день на ПРОЩУ до Богородиці прибуло багато паломників із різних областей України, які принесли до Небесної Цариці, перед ЇЇ чудотворною іконою молитви за своїх рідних, за Вітчизну, за нашу українську землю і наш галицький край. Після запричасного стиха проповідь виголосив насельник обителі ієромонах Онуфрій.

Після відпусту богослужіння було звершено Хресний Хід довкола Хрестовоздвиженського Соборного Храму з читанням рядових Євангелій та окропленням віруючих святою водою.

Із піснею-привітанням до Духовенства монастиря та священослужителів і віруючих звернулися діти недільної школи Церкви мучениці Параскеви Пятниці с. Княжолука Долинського благочиння.

На закінчення владика Іоасаф на паперті Соборного Храму привітав усіх присутніх з величним для обителі святом. Подякував отцям та всім хто прибув в цей день до Українського Афону та розділили радість монастирського празника, а також за спільну молитву і закликав на всіх Боже благословення та заступництво Його Пречистої Матері.

Богослужіння в 7-му неділю після Пасхи

13 червня 2021 року, у неділю перед П’ятидесятницею – Православна Церква вшановує пам’ять 318 отців Першого Вселенського Собору.

Єресь Арія була одна з найбільш погубних єресей. Вона стосувалася вчення про Божество Ісуса Христа, головного християнського  догмату, на якому ґрунтується вся віра і вся Церква Христова, який становить єдину підставу всього спасіння нашого.

Єретичне вчення Арія, відкидала Божество Ісуса Христа, обурила тоді всю Церкву і захопила за собою безліч пастви і пастирів, – якби ця єресь здолала істинне вчення Церкви і зробилася панівною, то давно вже не існувало б і самого християнства, і весь світ занурився б в колишню темряву зневіри і забобонів.

Вселенський Собор заперечив вчення та довів сутність Христа як Божого Сина а також прийняв перших 7 членів Символу Віри.

Свята Церква, пам’ять Нікейських Отців за їхні подвиги і труди, прославляє в тиждень після Вознесіння, тому що преславне Вознесіння Господнє служить ясним доказом нерозлучного з’єднання двох природ в Ісусі Христі – Божої і людської.

Тож за повчаннями святителів, твердо будемо утримувати правило Православної віри Христової, як світлий світильник у темряві світу цього, ми повинні йти по шляху заповідей Господніх, щоб наслідувати світле місце, всім життям своїм ми повинні сповідувати, що Господь Ісус Христос є істинний Бог і Спаситель наш.

Цього дня, святкову Божествену Літургію святителя Іоана Золотоустого в Соборному храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря, очолив благочинний Українського Афону архимандрит Герасим у співслужінні братії в священному сані.

Після богослужіння отець-благочинний привітав усіх із недільним днем.

Святкове Богослужіння закінчилось чином панагії та уставним многоліттям.

 

Богослужіння в день свята Вознесіння Господнього

Сьогодні 10 червня 2021 року, Свята Православна Церква молитовно вшановує одне з дванадесятих свят – Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

«Про святкування Вознесіння говориться в апостольських постановах, та особливо важливим є свідчення святителя Іоана Золотоустого і блаженного Августина. Перший називає це свято дуже важливим та великим і відносить його до ряду свят, які подібні до Пасхи і П’ятидесятниці, а другий вважає, що Вознесіння має апостольське походження.

Вознесіння Господнє закликає всіх нас задуматися про свою небесну батьківщину. Саме пам’ять про вічне життя повинна спонукати нас до духовної досконалості, яка проявляється в обожнені людини через молитву, таїнства та праведність життя.»

З нагоди свята урочисте Богослужіння в Соборному храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря очолив благочиннний Скиту архимандрит Герасим у співслужінні братії в священничому сані.

За Богослужінням співав студенський хор І.Ф.Б.І. ім прп. Феодосія Манявського під керівництвом насельника Українського Афону ієромонаха Онуфрія.

Після відпусту Літургії отець Герасим привітав всіх присутніх із величним святом, важливим для кожного християнина.