Новини

Пасхальне Богослужіння в Світлий Понеділок

25-го квітня 2022 року, у понеділок Світлої седмиці, Високопреосвященійший Іоасаф митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Божественну літургію у Соборному храмі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

Згідно з біблійним переказом, у перший день після Свого воскресіння Ісус Христос явився своїм учням і навчав їх про Царство Небесне, після чого на 40-вий день вознісся на небо. Світлий понеділок – з’явився двом своїм учням, розділив з ними шлях у село Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечерю під час якої, при переломленні хліба, вони впізнали Спасителя.

Ось як цю подорож описує євангеліст Лука: “І коли він возлежав з ними, то взяв хліб, благословив, переломив і подав їм. Тоді відкрилися в них очі, і пізнали Його. І, вставши в ту ж годину, повернулися до Єрусалиму і знайшли разом одинадцятьох Апостолів і тих, що з ними, які говорили, що Господь дійсно воскрес і явився Симонові. І вони розповіли, що сталось на дорозі, і як пізнали Його в переломленні хліба. Коли вони говорили оце, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: Мир вам.” (Лк., 113 зач., 24: 12-35).

У неділю ввечері владика Іоасаф очолив Вечірню а в Світлий понеділок Літургію святителя Іоана Золотоустого. Його Високопреосвященству співслужив намісник Українського Афону ігумен Іоасаф та чернече духовенство обителі.

Богослужіння завершилось співом тропаря «Христос Воскрес», після чого, вже за доброю традицією, духовенство та віруючі на чолі з митрополитом  Іоасафом звершили Хресний хід навколо Собору з читанням Воскресних Євангелій та окропленням Святою водою.

По завершенні Богослужіння митрополит Іоасаф привітав віруючих з святом Світлого Христового Воскресіння.

Богослужіння в день Світлого Христового Воскресіння

24  квітня 2022 року, весь православний світ зустрічає свято із свят і торжество із торжеств – Світле Христове Воскресіння, Пасху Господню.

Цього урочистого дня в Манявській Хрестовоздвиженській обителі з благословення Високопреосвященнійшого митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, пасхальну Утреню та Літургію очолив преосвященний єпископ Богородчанський Феогност.

Його Преосвященству співслужили намісник Великого Манявського Скиту, ігумен Іоасаф та насельники монастиря в священничому сані.

По завершенні відпусту літургії владика освятив Артос після чого відбулося освячення великодніх кошиків з пасхами.

 

 

Богослужіння Великої П’ятниці

22 квітня 2022 року, у Страсну п’ятницю перед Світлим Христовим Воскресінням всі християни відзначають одне з найбільш скорботних але в той же час і радісних днів у церковному календарному році, оскільки саме в цей день згадуються страждання і смерть Спасителя нашого Ісуса Христа.

Велика п’ятниця є днем суворого посту. Ця подія готує віруючих до майбутнього Воскресіння Христового, тобто до Великодня.

У другій половині дня, об 12.00 год., в Соборі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря після читання Царських часів Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Велику вечірню з чином виносу Плащаниці.

Настоятелю Українського Афону співслужив намісник обителі ігумен Іоасаф та братія монатиря у священничому сані. Після Трисвятого, під спів «Благообразний Йосиф» братія монастиря на чолі з Архипастирем, урочисто пройшовши Хресною ходою з Плащаницею навколо Собору, положили ЇЇ на приготоване місце посередині Храму.

Після відпусту Богослужіння Владика виголосив повчальну проповідь.

 

Богослужіння в свято Входу Господнього в Єрусалим

17 квітня 2022 року, за шість днів до Воскресіння Христового, Православна Церква відзначає одне з дванадесятих свят – Вхід Господній в Єрусалим або як його називають в народі – Вербна Неділя.

Цього святкового дня, Входу Господнього в Єрусалим, Богослужіння святителя Іоана Золотоустого, у Соборі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря очолив настоятель і священноігумен обителі, Високопреосвященійший Іоасаф, якому співслужив намісник Українського Афону ігумен Іоасаф, та братія Великого Скиту Манявського.

Після  відпусту Богослужіння, Архипастир від імені братії, привітав усіх присутніх з сьогоднішнім святом та побажав у ці особливі дні Великого посту, Господнього благословення та молитовного настрою в очікуванні Світлого Христового Воскресіння.

Закінчуючи святкове богослужіння Вербної Неділі, митрополит Іоасаф  окропив вербове гілля та всіх присутніх святою водою.

Богослужіння в неділю Торжества Православ’я

В неділю Торжества Православ’я, 13 березня 2022 року, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив урочисту Божественну літургію Василія Великого у                  Свято-Духівському храмі Великого Скиту.

Його Високопреосвященству співслужили намісник Манявського монастиря ігумен Іоасаф та братія Українського Афону.

Під час Божественної літургії лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Проповідь перед причастям вірних виголосив духівник обителі архимандрит Софроній.

По закінченні Божественної Літургії до присутніх з повчальним словом звернувся владика Іоасаф.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям та чином Панагії.

 

Велике повечір’я з читанням четвертьої частини Покаянного канону

В четвер першої седмиці Великого посту, 10 березня 2022 року, Його Високопреосвященство Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф настоятель Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря звершив Велике повечір’я з читанням четвертьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Духівському храмі Манявського монастиря.

Разом з настоятелем Великого Скиту молилися намісник монастиря ігумен Іоасаф з братією обителі.

Богослужіння в неділю про блудного сина

20 лютого 2022 року, у неділю після Стрітення Господнього, Православна Церква, продовжуючи підготовку віруючих до Великого посту, згадує Євангельську притчу про блудного сина.

Цього недільного дня в Свято-Духівському Храмі Манявського Великоскитського чоловічого монастря, Божественну Літургію очолив настоятель обителі митрополит Іоасаф, керуючий Івано-Франківського-Галицькою Єпархією УПЦ (ПЦУ).

За Богослужінням його Високопреосвященству співслужив намісник, ігумен Іоасаф та монаше духовенство а також протодиякон Димитрій Луцак. Після запричасного стиха, з благословення владики-митрополита, до присутніх у храмі прихожан, з повчальним словом звернувся насельник обителі, ієромонах Нектарій, який, на прикладі образів євангельської притчі про блудного сина, звернув увагу на морально-духовний стан сучасних християн.

В кінці Божественної літургії Архипастир звернувся до духовенства та пастви з словом повчання, та подякував за спільну молитву, після чого братія монастиря привітала митрополита Іоасафа з Днем Народження та піднесли  подарунок.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

Богослужіння в 32-гу неділю після П’ятидесятниці

30 січня 2022 року, у 32-у неділю після Зішестя Святого Духа, коли Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Антонія Великого, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив недільне Богослужіння в Свято-Духівському Храмі Великоскитського Манявського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря.

Владиці-митрополиту співслужив; духівник Українського Афону архимандрит Софроній, протоієрей Любомир Малофій та братія монастиря в священничому сані. Разом з священнослужителями помолитися до Господа нашого Ісуса Христа прийшла значна кількість прихожан Святої обителі. Перед причастям вірних проповідь, з благословення настоятеля обителі, митрополита Іоасафа виголосив ієромонах Меркурій.

Після відпусту служби Божої владика Іоасаф звернувся до вірян з повчальним словом після чого братія на чолі з Архипастирем звершила чин Панагії.

Богослужіння в свято Хрещення Господнє

19 січня Свята Православна Церква вшановує одне з найурочистіших та величних свят – Богоявлення або Хрещення Господнє.

 

Таїнство Богоявлення – це хрещення Господа нашого Ісуса Христа в річці Йордан, під час якого об’являється Пресвята Трійця. У цьому таїнстві Ісус Христос являє себе як Месія і Спаситель. Сам Отець Небесний голосом з неба благовістить: “Ти Син Мій улюблений, в Тобі Моє благовоління” свідчить і Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього, свідчить і святий Іоан Хреститель, вказуючи на Нього: “Ось Агнець Божий, який бере гріхи світу” (Ін. 1, 29).

З нагоди Дванадесятого свята митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив Літургію в Соборному Храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря. Його Високопреосвященству співслужив намісник монастиря ігумен Іоасаф та насельники монастиря у священничому сані. Монастирський храм цього дня був переповнений прихожанами, багато з яких приступили до Таїнств Сповіді та Святого Причастя. На завершення співу запричасного стиха з проповіддю про Хрещення Господнє до віруючих звернувся ієромонах Нектарій.

По закінченню Літургії до присутніх прихожан із святковою проповіддю звернувся Архипастир в якій пояснив чому Велике освячення води звершується у самий день свята Богоявлення та на передодні. Владика-митрополит у своєму слові розкрив важливість явлення на Йордані, під час хрещення Господа нашого Ісуса Христа Іоаном Предтечею, Святої Трійці. Архипастир привітав усіх присутніх з святом Хрещення Господнього, побажавши всім Йорданського благословення від Господа та здорового й щасливого довголіття!

Після літургії монастирське духовенство, на чолі з настоятелем монастиря митрополитом Іоасафом, та всіма присутніми в храмі вірянами урочистою ходою направилися до водосвятної Каплиці на честь святого Іоана Хрестителя, де звершили чин Великого освячення води, якою згодом Владика окропив усіх присутніх.

 

Богослужіння в Навечір’я Богоявлення

18 січня 2022 року, у день Навечір’я Богоявлення

(Хрещенський святвечір), братія  Великоскитського монастиря звершила уставні Богослужіння в Свято-Духівському Храмі Манявської обителі.

Святкову літургію святителя Василія Великого очолив намісник Великого Скиту ігумен Іоасаф у співслужінні монахів в священничому сані.

Після запричасного стиха проповідь виголосив насельник монастиря ієромонах Нектарій в якій наголосив, що свято Богоявлення є святом початку нашого спасіння, бо, починаючи від Хрещення, Господь пішов на суспільну проповідь, звіщаючи людям про Своє Царство. І проповідь ця починалася зі слів, якими проповідував Іоан Предтеча: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!”

По завершенні Богослужіння духовними отцями обителі було звершено чин Великого освячення води. За православною традицією Велике водосвяття звершують двічі на рік: у день Навечір’я Богоявлення і безпосередньо на свято Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

По завершенню богослужінь намісник монастиря ігумен Іоасаф привітав усіх присутніх із святами та окропив святою водою.