Богослужіння в неділю Торжества Православ’я

8 березня 2020 року, в Неділю Торжества Православ’я і першої неділі Великого Посту, коли Православна Церква молитовно вшановує пам’ять знайдення глави Іоана Предтечі. Цього дня митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив урочисту Божественну літургію Василія Великого у соборному храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

Перша неділя Святої Чотиридесятниці, яка іменується неділею Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який остаточно встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства, а саме свято виникло в 843 році. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу седмицю Великого посту, оскільки найперше його святкування випало саме на цей день. Приблизно до XI століття в Церкві склався і особливий чин Торжества Православ’я. В його богослужбових текстах прославляється торжество Церкви над усіма коли-небудь існуючими єресями, повторюються постанови семи Вселенських соборів.

Проповідь перед причастям вірних виголосив ієромонах Іоасаф.

По закінченні Божественної Літургії до присутніх з повчальним словом звернувся владика митрополит Іоасаф, який пояснив присутнім у Храмі вірянам наскільки важливим та важким є виконання Божих заповідей, але якою великою є винагорода – Царство Боже.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *