Богослужіння в свято винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього

14 серпня Православна Церква святкує винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, а також вшановує пам’ять старозавітних семи мучеників Маккавеєвих, матері їх Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.

У день свята Його Високопреосвященство, Високопреосвященнійший митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, настоятель Манявського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря, звершив Утеню під час якої було винесено Чесний Хрест Господній на середину храму для поклоніння.

За святою Божественною літургією в Соборному храмі монастиря, настоятелю Скиту співслужили благочинний обителі архимандрит Герасим та братія обителі в священному сані.

По завершенні Служби Божої митрополит Іоасаф звернувся до всіх присутніх із словом проповіді, в якій відрив подвих мучеників Маккавеїв.

«Про мучеників Макавеїв розповідається в другій Книзі Макавеїв. Відомий також окремий твір на цю тему Йосифа Флавія. Події, висвітлені в цій книзі, відносяться “до періоду гонінь сирійського царя Антіоха IV Єпіфана (176-164 до Р. Х.), який проводив політику інтенсивної еллінізації Юдеї. Ця політика супроводжувалася примушенням євреїв до участі в язичницьких жертвопринесеннях, порушенні суботи і інших “законів батьківських”. За відмову прийняти язичництво тисячі євреїв були страчені Антіохом”.

Так, жертвами стали вчитель Єлеазар, а також сім його учнів зі своєю матір’ю, які за відмову їсти свиняче м’ясо були піддані жорстоким мукам і смерті. Спочатку був замучений Єлеазар. Потім брати, яких мати всіляко надихала, мужньо зазнавши муки, гідно зустріти смерть. Після чого гонителі вбили і її. Перед лицем смерті всі вони твердо сповідували віру в Єдиного Бога і Воскресіння мертвих.

Один із синів, помираючи, говорив: “Ти, мучитель, позбавляєш нас цього життя, але Цар світу воскресить нас, померлих за Його закони, для життя вічного”. Інший, протягнувши руки для відсікання, сказав: “Від неба я отримав їх, і за закони Його не жалію їх, і від Нього сподіваюся знову отримати їх”. “Той хто помирає від людей жадано покладає надію на Бога, що Він знову оживить”, – упевнений був ще один з братів…»

Богослужіння завершилось поклонінням Хресту та освяченням зілля і меду, який цього дня принесли до храму віряни.

Нагадуємо, що з 14 серпня розпочався Успенський піст, він триватиме два тижні і завершиться святом Успіння Пресвятої Богородиці.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *