Божественна Літургія в день пам’яті прп. Феодосія Манявського

7 жовтня Українська Православна Церква, разом зі всією повнотою Вселенського Православ’я, прославляє одного із славних синів землі Української – преподобного Феодосія Великоскитського. У 1608 році до преподобного Іова, прийшов ієродиякон Феодосій, який вважається разом з ним засновником цієї древньої святині – Українського Афону.

Святий Феодосій був уродженцем міста Галича. Батьки його були людьми глибоко побожними, знані християнським благочестям. Батько наставляв Феодосія не тільки у вірі, але навчав його і світських наук. Будучи суворим подвижником він мудро керував обителлю збільшуючи число братії, та дбаючи про її належне облаштування. Під його керівництвом було побудовано в Манявському Скиту, Велику Соборну Хрестовоздвиженську церкву, а в 1620 році Скит отримав від Константинопольського патріарха Тимофія ставропігію.

Після упокоєння преподобного Іова, Феодосій був мудрим наслідовником свого духовного отця. Благочестиво керував життям братії, брав участь у Першому Православному Соборі скликаному після унії святителем Іовом Борецьким у Золотоверхому Києві. Своєю участю у цьому соборі він засвідчив відданість Святій Православній Церкві.

Облаштувавши життя не тільки Манявської обителі але ще в багатьох монастирях преподобний Феодосій в 1629 році мирно відійшов до Господа і був похований поряд з преподобним Іовом. Його мощі спочивають під спудом в Хресто-Воздвиженському Соборному храмі Манявського Скиту.

Напередодні, 6 жовтня в Соборі обителі було звершене Всенічне бдіння, яке очолив благочинний монастиря архимандрит Герасим.

У самий день свята в тому ж храмі Божественну літургію, очолив настоятель Великого Скиту, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф , якому співслужили, благочинний монастиря з братією та духовенство із інших областей.

За Літургією співав священничий хор Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська під керівництвом настоятеля Собору протоієрея Іоана Телятинського.

Проповідь перед причастям вірних виголосив отець-благочинний архимандрит Герасим, в якій розповів усім присутнім у храмі про праведне життя преподобного Феодосія.

Після відпусту Літургії владика Іоасаф привітав братію та паломників з цим святковим днем, подякував отцям та всім хто розділив з братією обителі радість монастирського празника, а також за спільну молитву і закликав на всіх Боже благословення.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *