Великоскитська обитель молитовно вшановує пам’ять свого засновника преп. Феодосія

Щорічно 7 жовтня Великий Скит Манявський, Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир молитовно вшановує пам’ять свого небесного покровителя та засновника, святого преподобного Феодосія Манявського.

Преподобний Феодосій, будучи вже ієродияконом, прийшов до преподобного Іова у 1608 році, якого Іов відразу виокремив серед інших, побачивши в ньому велику ревність та смирення. З молодих років преподобний Феодосій намагався догодити Господу незлобливістю і доброчесним життям та виконанням заповідей Христових.

У 1613 році митрополитом Маневасійським Іоасафом ієродиякон Феодосій на прохання преподобного Іова був висвячений  в ієромонахи.

Під керівництвом преподобного Феодосія у скиту була побудована велика Хресто-Воздвиженська Соборна церква, а скит від Константинопольського Патріарха Тимофія отримав ставропигію.

Продовжувач святої справи преподобного Іова Княгиницького, преподобний Феодосій упокоївся 24/ 7 жовтня 1629 року і був похований поряд із своїм учителем.

Напередодні, 6 жовтня в храмі святих мучеників Бориса та Гліба було звершене всенічне бдіння яке очолив благочинний монастиря архимандрит Герасим.

У самий  день свята в тому ж храмі Божественну літургію очолив настоятель обителі, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф , якому співслужили, благочинний монастиря з братією та духовенство із інших областей.

Богослужіння супроводжував хор під управлінням ієрея Іоана Бегметюка.

За богослужінням апостола читав студент 2-го курсу  Дмитро Хомин, а читання Євангелія звершив клірик монастиря, протодиякон Димитрій Луцак.

Проповідь перед причастям вірних виголосив духівник архимандрит Софроній, в якій розповів усім присутнім у храмі про праведне життя преподобного Феодосія.

Після відпусту Літургії владика Іоасаф привітав братію та паломників з цим святковим днем і закликав Боже благословення на всіх віруючих.

Також в цей день Івано-Франківський Богословський Інститут відзначає свій актовий день.

 

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *