Торжествене Богослужіння в день пам’яті преп. Іова і Феодосія Великоскитських. Відео.

7 липня 2020 року, коли Свята Православна Церква вшановує Різдво пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, а також пам’ять преподобних отців наших Іова (1621) та Феодосія (1629) Манявських, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив урочисте Богослужіння у Манявському Хрестовоздвиженському чоловічому монастирі.

Монах Іов за промислом Божим прийшов на Святу гору Афон, де, побачивши аскетичне життя афонських старців, прийняв рішення стати ченцем. Повернувшись на короткий час додому та роздавши все своє майно убогим, відійшов на Афон, де прийняв чернечий постриг з іменем Ієзекиїл.

Протягом дванадцяти років він здійснював чернечий подвиг на Святій Афонській Горі, а  після повернення зі Святої гори на Прикарпаття, оселився в пустинному місці біля Батерсового потоку, де пізніше заклав Великий Манявський Скит, Новий Ватопед – Український Афон.

Після відходу преподобного отця Великоскитського Іова в небесні оселі, ігумен Феодосій продовжував благочестиво керувати життям братії. Облаштувавши  не тільки життя своєї обителі, а й багатьох монастирів Київської митрополії, преподобний Феодосій в 1629 р. із миром відійшов до Господа, а тіло його було покладене поруч із чесними останками його наставника преподобного Іова.

Цього дня в Хресто-Воздвиженському монастирі богослужіння звершувалися у двох Храмах обителі – перша Літургія звершувалась опівночі у Борисо-Глібському храмі а друга Літургія в 10.00 год. – яку очолив настоятель Великого Скиту Манявського, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької Єпархії архимандрит Феогност (Бодоряк), братія обителі на чолі з благочинним монастиря архимандритом Герасимом (Герасимчуком), а також численне духовенство Івано-Франківсько-Галицької єпархії УПЦ (ПЦУ). Перед причастям вірних архимандрит Феогност розповів віруючим про життя преподобних Іова та Феодосія Манявських.

Наприкінці літургії Владика Іоасаф виголосив повчальну проповідь, в якій привітав вірян зі святом та подякував всім хто незважаючи на нелегкий час прийшов  в цю древню обитель, помолитися до Господа нашого Ісуса Христа.

Також за добре складеною традицією був відслужений молебень до небесних покровителів Манявського монастиря – преподобних Іова та Феодосія.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *