Богослужіння в день пам’яті першомученика Стефана

9 січня 2021 року, у третій день різдвяних свят, коли православна церква вшановує пам’ять першомученика архидиякона Стефана, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив Богослужіння у Борисо-Глібському Храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

Святий першомученик і архидиякон Стефан був старшим серед семи дияконів, поставлених самими апостолами, тому його називають архидияконом. Повний Духа Святого, святий Стефан з відвагою переконливо проповідував християнське вчення та перемагав юдейських книжників у спорах. За що вони обмовили Стефана, ніби він вимовляє зневагу проти Бога і проти Мойсея. З таким звинуваченням святий Стефан постав перед синедріоном і первосвящеником. Та стоячи перед ними Він раптом побачив небо відкрите і Ісуса Христа у славі, що стоїть по правиці Бога і голосно проголосив про це. Тоді юдеї, затикаючи вуха, накинулися на нього, потягли його за місто і каменували, а святий мученик молився за своїх вбивць. Вдалині, на підвищенні, стояла Матір Божа зі святим апостолом Іоаном Богословом і ревно молилася за мученика. Перед смертю Стефан вимовив: “Господи Ісусе, прийми духа мого, Господи, не постав їм це у гріх”.

За Богослужінням настоятелю монастиря, митрополиту Іоасафу, співслужив благочинний обителі архимандрит Герасим та отці-монахи у священичому сані.

Після відпусту служби Божої владика Іоасаф привітав усіх прихожан Монастиря з Різдвом Христовим. Богослужіння завершилось співом колядок.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *