Божественна Літургія в 2-гу неділю після Пасхи

9 травня 2021 року, у неділю після Світлого Христового Воскресіння та в день, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять апостола від дванадцяти Фоми, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Богослужіння у Соборі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

Друга неділя після Пасхи має назву – «Антипасха» або Фомина неділя. У перекладі з грецької означає «замість Пасхи», тобто цього дня вперше оновлюється пам’ять Воскресіння Христового – євангельських подій, за яких Спаситель явився жонам-мироносицям і апостолам.

А Фоминою вона називається на спогад про чудо увірування апостола Фоми. При воскресінні Спасителя і Його першого явлення учням, Фома не був присутнім, і на запевнення учнів Христових про Воскресіння Ісуса він відповів: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів і не вкладу руки своєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20, 25). На восьмий же день після свого Воскресіння Спаситель явився апостолові Фомі і, засвідчуючи про те, що був з учнями весь цей час після Воскресіння,  показав тому Свої рани. Побачивши Воскреслого Ісуса Христа Фома вигукнув: «Господь мій і Бог мій!». Цими словами Фома визнав не тільки віру у Воскресіння Христове, але й віру в Його Божество.

Його Високопреосвященству, настоятелю Монастиря, співслужив благочинний обителі архимандрит Герасим та чернече духовенство Українського Афону. Після запричасного стиха  проповідь виголосив архимандрит Герасим.

Після відпусту Літургії владика Іоасаф звернувся до пастви з повчальним словом, у якому, розкриваючи сутність недільного Євангелія закликав вірних щиро, без лицемірства та сумнівів, вірити в Ісуса Христа – Сина Божого, адже тільки з Його допомогою ми зможемо подолати цю страшну пандемію яка охопила увесь світ.

По завершенню богослужіння відбувся велелюдний Хресний хід навколо Собору з окропленням святою водою та читанням Євангелій.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *