Богослужіння в дванадесятий празник – “Преображення Господнє”

19 серпня Свята Православна Церква відзначає одне з дванадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. В народі його називають Яблучним або Другим спасом.

Свято встановлене у пам’ять преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангелисти – Матфей, Марко і Лука. Як описують Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів – Петра і братів Заведеєвих, Якова та Іоана, вирушив з Кесарії Филипової в межі Галилеї. Піднявшися на гору Фавор, що підноситься над пагорбами Галилеї, Ісус став молитися а  апостоли стомившись заснули, як сказано в Євангелії: «Петро та брати Заведеєві були зморені сном». Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло, як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід.  А апостолів осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: «Це – Син Мій улюблений, у Ньому Моє благовоління».

Цього дня митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив святкову Божественну Літургію в Соборі Великого Скиту, Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

Разом з Його Високопреосвященством за службою Божою молився благочинний Святої Обителі ігумен Іоасаф,  духівник скиту архимандрит Софроній та духовенство монастиря в священничому сані.

Після відпусту Літургії владика-митрополит Іоасаф звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом, в якому доніс до віруючих духовний зміст сьогоднішнього Євангелія. На завершення Високопреосвященнійший Владика освятив принесені в подяку Богові прихожанами та паломниками плоди яблук, винограду, мед та інші плоди.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *