Богослужіння в свято Хрещення Господнє

19 січня Свята Православна Церква вшановує одне з найурочистіших та величних свят – Богоявлення або Хрещення Господнє.

 

Таїнство Богоявлення – це хрещення Господа нашого Ісуса Христа в річці Йордан, під час якого об’являється Пресвята Трійця. У цьому таїнстві Ісус Христос являє себе як Месія і Спаситель. Сам Отець Небесний голосом з неба благовістить: “Ти Син Мій улюблений, в Тобі Моє благовоління” свідчить і Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього, свідчить і святий Іоан Хреститель, вказуючи на Нього: “Ось Агнець Божий, який бере гріхи світу” (Ін. 1, 29).

З нагоди Дванадесятого свята митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив Літургію в Соборному Храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря. Його Високопреосвященству співслужив намісник монастиря ігумен Іоасаф та насельники монастиря у священничому сані. Монастирський храм цього дня був переповнений прихожанами, багато з яких приступили до Таїнств Сповіді та Святого Причастя. На завершення співу запричасного стиха з проповіддю про Хрещення Господнє до віруючих звернувся ієромонах Нектарій.

По закінченню Літургії до присутніх прихожан із святковою проповіддю звернувся Архипастир в якій пояснив чому Велике освячення води звершується у самий день свята Богоявлення та на передодні. Владика-митрополит у своєму слові розкрив важливість явлення на Йордані, під час хрещення Господа нашого Ісуса Христа Іоаном Предтечею, Святої Трійці. Архипастир привітав усіх присутніх з святом Хрещення Господнього, побажавши всім Йорданського благословення від Господа та здорового й щасливого довголіття!

Після літургії монастирське духовенство, на чолі з настоятелем монастиря митрополитом Іоасафом, та всіма присутніми в храмі вірянами урочистою ходою направилися до водосвятної Каплиці на честь святого Іоана Хрестителя, де звершили чин Великого освячення води, якою згодом Владика окропив усіх присутніх.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *