Богослужіння в свято Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – одне із 12 найвеличніших після Великодня свят церковного року. Йому завжди передує двотижневий Успенський піст. У народі це свято ще відоме як Перша Пречиста.

“Свято Успіння Пресвятої Богородиці присвячене закінченню земного життя святої Діви Марії та її безболісному переходу до життя вічного. За християнською традицією називається успінням, а не смертю. Вважається, що Свята Марія всього лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло.

За церковним переданням, за три дні до Успіння  Матері Божій під час молитви на місці вознесіння Ісуса Христа явився архангел Гавриїл і сповістив її про близьку кончину та перехід у вічність. У вказаний день апостоли, які проповідували християнство по світу, дивовижним чином зібралися в Єрусалимі біля ложа Богородиці, аби попрощатися з Дівою Марією і здійснити її поховання. Сам Спаситель в оточенні ангелів зійшов до Богородиці, щоб забрати її душу із собою. Апостоли віддали землі її тіло в Гефсиманії. На третій день після поховання в Єрусалим прибув апостол Фома, який за особливим Божим провидінням не був присутній при похованні. Він побажав побачити її гріб, але коли його відкрили, то не знайшли в ньому пречистого тіла. Це запевнило всіх, що Божа Мати з тілом піднесена у Небесні обителі. Увечері того ж дня за трапезою Богоматір з’явилась апостолам у великій славі й сказала їм: “Радуйтесь! Я з вами – в усі дні”»

Духовний сенс свята – Успіння – відображає християнське ставлення до смерті. Смерть – не кінець людського існування, а сон: покійний на певний час залишає світ, щоб після загального воскресіння знову повернутися до життя.”

З нагоди цього свята митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф настоятель Хрестовоздвиженської обителі, звершив Божественну літургію в Соборному храмі монастиря.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний монастиря архимандрит Герасим та духовенство Великого Скита.

За богослужінням апостола читав студент IІІ курсу ІФБІ Мороз Іван.

По завершенню Богослужіння настоятель монастиря владика Іоасаф, привітав всіх вірян із святом Успіння Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення.

Завершилося святкове богослужіння уставним многоліттям та чином Панагії.

 

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *