УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ

28 серпня свята  Мати Церква святкує дванадесяте Богородичне свято Успіння Божої Матері. Про останні дні земного життя Богородиці та її Успіння церковне передання залишило такі свідчення.

Коли апостоли оточили одр Богоматері, з’явився Господь з сонмом Ангелів та святих, взяв душу Пречистої Матері і возніс на небо. Апостоли віддали землі її тіло в Гефсимзнії. На третій день після поховання в Єрусалим прибув апостол Фома, який за особливим Божим провидінням не був присутній при похованні. Він побажав побачити її гріб, але коли його відкрили, то не знайшли в ньому пречистого тіла. Це запевнило всіх, що Божа Мати з тілом піднесена у Небесні обителі. Увечері того ж дня за трапезою Богоматір з’явилась апостолам у великій славі й сказала їм: “Радуйтесь! Я з вами – в усі дні”. Святі апостоли з радістю вигукнули: “Пресвята Богородице, допомагай нам!”. Між іншим це поклало початок чернечому чину панагії – піднесенню частини хліба на честь Божої Матері, яке звершується в монастирях.

Смерть Матері Божої називається церквою успінням, оскільки смерть як повернення землі її тіла, а духа – Богу, її не торкнулася. Вона лише заснула, щоб у ту ж мить пробудитися для життя вічноблаженною і після трьох днів з нетлінним тілом вселитися в небесне нетлінне житло. Таким чином Успіння Пресвятої Богородиці вважається святом, а не приводом для смутку, адже Богоматір возз’єдналася зі своїм Сином.

З нагоди престольного свята, 28 серпня, Митрополит Івано-Франківський і Галицький ІОАСАФ, настоятель Манявського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря, очолить Божественну літургію, в Соборному храмі Скиту.

 

Богослужіння розпочнеться у 8. 00 год чином утрені на якій для поклоніння на середину Храму буде винесено Плащаницю Пресвятої Богородиці, о 10-тій годині ранку початок Божественної Літургії.  Доєднуйтеся до спільної молитви із дотриманням всіх заходів безпеки карантину, а також дивіться онлайн на нашому YouTube-каналі.

 

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *