Богослужіння в день пам’яті чудотворної ікони «Ігумені Манявської»

22 грудня 2020 року, в день пам’яті чудотворної ікони «Ігуменя Манявська» а також зачаття праведної Анни, матері пророка Самуїла пророчиці Анни, настоятель і ігумен,  митрополит  Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив святкове  Богослужіння у Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

22 грудня 1652 року на тому місці де тепер стоїть Хрест, у багряній мантії із жезлом в руках,  ієромонаху Філарету з’явилася Пресвята Богородиця яка увійшла через святі ворота в монастир, увійшовши до храму ,,Благовіщення Пресвятої Богородиці,, звертаючись до ієромонаха Філарета промовила: «Пошесть припинеться, покайтеся». З цього дня пошесть страшної чуми припинилася. У пам’ять про це з’явлення в монастирі зберігається мироточива ікона Пресвятої Богородиці «Ігуменя Манявська» яка перший раз замироточила під час Різдвяних свят 2008 року. Ще одного разу ікона замироточила на Стрітеня Господнє 2012 року. Своїм з’явленням  Матір Божа застерігає нас від бездумних наших вчинків. Як 350 років так і тепер Пресвята Богородиця призиває нас до покаяння.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний обителі архимандрит Герасим, скитоначальник Спасо-Преображенського Скиту Манявського монастиря ієромонах Амфілохій, та братія святої обителі.

Після запричасного стиха проповідь із благословення настоятеля і ігумена обителі, митрополита Іоасафа виголосив насельник ієромонах Іоасаф.

Після  відпусту Богослужіння, Архипастир від імені братії, привітав усіх присутніх та іменинників з сьогоднішнім святом та побажав Господнього благословення та молитовного настрою в очікуванні різдвяних свят та нового року.

Закінчуючи святкове богослужіння братія на чолі із настоятелем монастиря пішли хресним ходом до Соборного храму де всі віруючі приклонилися до ікони Божої Матері.

 

 

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *