Братія Українського Афону звершила Вечірню із Чином прощення

2021 року Божого, для боголюбивих православних християн 15 березня починається Великий піст який є підготовкою до найвеличнішої події в історії людства – зустрічі Світлого Христового Воскресіння.
Свята Чотиридесятниця встановлена на спогад життя Господа нашого Ісуса Христа на землі і на честь сорокаденного перебування у подвигу посту в пустелі Самого Спасителя, а Страсна седмиця присвячується спогаду останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребіння Ісуса Христа.
Великий піст триває 7 тижнів, він складається з Чотиредисятниці (сорок днів) і Страсної седмиці тиждень перед Пасхою. Якщо строго дотримуватися статуту Православної Церкви то в перші два дні, першого тижня встановлений вищий ступінь посту – в ці дні наказується повне утримання від їжі.
У решту днів Чотиридесятниці, окрім суботніх і недільних днів, Церква встановила другий ступінь стриманості – рослинна їжа приймається один раз, без олії, вечірньої пори.
У суботні і недільні дні дозволяється третій ступінь посту, тобто вживання звареної рослинної їжі, з олією, причому двічі в день.
Останній, як найлегший ступінь стриманості, тобто споживання риби, дозволяється тільки в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, якщо воно припадає не в Страсну седмицю і в день Вербової неділі.
У Страсну седмицю наказується піст другого ступеня – сухоїдіння, в суботу – повне утримання від їжі, а в п’ятницю можна їсти після закінчення Чину погребіння, Винесення Плащанниці Господа нашого Ісуса Христа.
Для слабких, хворих, людей похилого віку, вагітним жінкам, жінкам які годують дітей, з благословення духівника піст послаблюються. Але вони повинні зробити наголос на духовний піст утримання він розмов переглядів фільмів та інших суєтних спокус цього світу.
Великий піст є найціннішим, тому що під час цього періоду людина має можливість оцінити свої вчинки, покаятися та виправитися, змінити свій погляд на життя, свій внутрішній стан, наблизитися до Бога.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *