Пасхальне Богослужіння в Світлий Понеділок

25-го квітня 2022 року, у понеділок Світлої седмиці, Високопреосвященійший Іоасаф митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Божественну літургію у Соборному храмі Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

Згідно з біблійним переказом, у перший день після Свого воскресіння Ісус Христос явився своїм учням і навчав їх про Царство Небесне, після чого на 40-вий день вознісся на небо. Світлий понеділок – з’явився двом своїм учням, розділив з ними шлях у село Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечерю під час якої, при переломленні хліба, вони впізнали Спасителя.

Ось як цю подорож описує євангеліст Лука: “І коли він возлежав з ними, то взяв хліб, благословив, переломив і подав їм. Тоді відкрилися в них очі, і пізнали Його. І, вставши в ту ж годину, повернулися до Єрусалиму і знайшли разом одинадцятьох Апостолів і тих, що з ними, які говорили, що Господь дійсно воскрес і явився Симонові. І вони розповіли, що сталось на дорозі, і як пізнали Його в переломленні хліба. Коли вони говорили оце, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: Мир вам.” (Лк., 113 зач., 24: 12-35).

У неділю ввечері владика Іоасаф очолив Вечірню а в Світлий понеділок Літургію святителя Іоана Золотоустого. Його Високопреосвященству співслужив намісник Українського Афону ігумен Іоасаф та чернече духовенство обителі.

Богослужіння завершилось співом тропаря «Христос Воскрес», після чого, вже за доброю традицією, духовенство та віруючі на чолі з митрополитом  Іоасафом звершили Хресний хід навколо Собору з читанням Воскресних Євангелій та окропленням Святою водою.

По завершенні Богослужіння митрополит Іоасаф привітав віруючих з святом Світлого Христового Воскресіння.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *