Богослужіння Великої суботи

15 квітня 2023 року, в Суботу Страсного тижня, або як її ще називають Велика, в Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському монастирі звершилась Вечірня із Літургією святителя Василія Великого, яку очолив намісник Монастиря  ігумен Іоасаф у співслужінні братії Святої обителі.

Велика субота – субота Страсного тижня, присвячена спогадам про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих праведників, а також приготуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено перед пасхальною радістю.

На закінчення богослужіння, ігумен Іоасаф прочитав молитву на благословення хліба та вина, адже у цей день в храмах перед відпустом Літургії за давнім звичаєм звершується благословення хлібів і вина в пам’ять про те, що древні християни після богослужіння Великої Суботи до пасхальної утрені залишалися в храмі та підкріплювали свої сили куштуванням цих освячених дарів.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *