Богослужіння в 7-му неділю після Пасхи

13 червня 2021 року, у неділю перед П’ятидесятницею – Православна Церква вшановує пам’ять 318 отців Першого Вселенського Собору.

Єресь Арія була одна з найбільш погубних єресей. Вона стосувалася вчення про Божество Ісуса Христа, головного християнського  догмату, на якому ґрунтується вся віра і вся Церква Христова, який становить єдину підставу всього спасіння нашого.

Єретичне вчення Арія, відкидала Божество Ісуса Христа, обурила тоді всю Церкву і захопила за собою безліч пастви і пастирів, – якби ця єресь здолала істинне вчення Церкви і зробилася панівною, то давно вже не існувало б і самого християнства, і весь світ занурився б в колишню темряву зневіри і забобонів.

Вселенський Собор заперечив вчення та довів сутність Христа як Божого Сина а також прийняв перших 7 членів Символу Віри.

Свята Церква, пам’ять Нікейських Отців за їхні подвиги і труди, прославляє в тиждень після Вознесіння, тому що преславне Вознесіння Господнє служить ясним доказом нерозлучного з’єднання двох природ в Ісусі Христі – Божої і людської.

Тож за повчаннями святителів, твердо будемо утримувати правило Православної віри Христової, як світлий світильник у темряві світу цього, ми повинні йти по шляху заповідей Господніх, щоб наслідувати світле місце, всім життям своїм ми повинні сповідувати, що Господь Ісус Христос є істинний Бог і Спаситель наш.

Цього дня, святкову Божествену Літургію святителя Іоана Золотоустого в Соборному храмі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря, очолив благочинний Українського Афону архимандрит Герасим у співслужінні братії в священному сані.

Після богослужіння отець-благочинний привітав усіх із недільним днем.

Святкове Богослужіння закінчилось чином панагії та уставним многоліттям.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *