Богослужіння з нагоди ікони Божої Матері “Ізбавитильниця”

25 червня 2021 року, у п’ятницю після свята П’ятидесятниці, Зішестя Святого Духа на Апостолів, братія Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря молитовно вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Ізбавительниця».

Великою святинею нашого Прикарпатського краю є чудотворний образ Божої Матері «Ізбавительниця» яка знаходиться у Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському чоловічому монастирі – села Манява, Богородчанського району, Івано-Франківської області.

Чудотворна Манявська ікона Божої Матері «Ізбавительниця» є великою святинею нашого Прикарпатського краю та була написана на Афоні в 1788 р. В п’ятдесяті роки по провидінню Божому чудотворна ікона була передана архімандриту Філагрію (Камінському) який оберігав святину до глибокої своєї старости. Перебуваючи в роздумах і молитві старець роздумував кому її передати на зберігання, але уві сні з’явилась йому сама Пресвята Цариця і звеліла передати ікону до Українського Афону. Було зрозуміло, що святиня обрала для себе домівку, але де вона – чернець не знав. Та згодом довідався, що з давніх-давен Українським Афоном, Новим Ватопедом називали Великоскитський Хрестовоздвиженський манявський чоловічий монастир.

У 2003 році архимандрит Філагрій передав ікону до Українського Афону і з того часу ікона Божої Матері незмінно перебуває в Великоскитському Хрестовоздвиженському манявському чоловічу монастирі, а тисячі паломників звертаються до Небесної Цариці з благанням про зцілення, та з надією знайти відповіді на важкі питання, які годі розв’язати розумом, але цілком можливо – духом, у глибокій вірі.

У святковий день службу Божу очолив настоятель Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря митрополит Іоасаф, якому співслужив канцлер єпархії ігумен Іоасаф, благочинний обителі архимандрит Герасим, благочинний Снятинського деканату  протоієрей Михайло Марусяк, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької Єпархії, архимандрит Феогност з братією монастиря та численним духовенством з різних Єпархій Православної Церкви України.

За Літургією співав священничий хор Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська під керівництвом настоятеля Собору протоієрея Іоана Телятинського.

В цей день на ПРОЩУ до Богородиці прибуло багато паломників із різних областей України, які принесли до Небесної Цариці, перед ЇЇ чудотворною іконою молитви за своїх рідних, за Вітчизну, за нашу українську землю і наш галицький край. Після запричасного стиха проповідь виголосив насельник обителі ієромонах Онуфрій.

Після відпусту богослужіння було звершено Хресний Хід довкола Хрестовоздвиженського Соборного Храму з читанням рядових Євангелій та окропленням віруючих святою водою.

Із піснею-привітанням до Духовенства монастиря та священослужителів і віруючих звернулися діти недільної школи Церкви мучениці Параскеви Пятниці с. Княжолука Долинського благочиння.

На закінчення владика Іоасаф на паперті Соборного Храму привітав усіх присутніх з величним для обителі святом. Подякував отцям та всім хто прибув в цей день до Українського Афону та розділили радість монастирського празника, а також за спільну молитву і закликав на всіх Боже благословення та заступництво Його Пречистої Матері.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *